Single Blog

Kilka wskazówek o adresie IP

3 kwietnia 2016, Written by 0 comment

 

Ostatnio omówiliśmy temat liczby serwerów SMTP a skuteczności wysyłki. W kolejnym wpisie skupiamy się dokładniej nad liczbą adresów IP. Temat ten podobnie jak serwery jest szczególnie ważny w przypadku masowej wysyłki wiadomości. Massmailing często wiąże się ze spadkami reputacji posiadanych adresów IP, dlatego tak ważnym elementem jest posiadanie ich większej ilości, aby mieć możliwość odpowiedniego oddziaływania w przypadku spadku reputacji. Zapraszamy do lektury!

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

Klasycznie zaczniemy od podstawowych informacji wyjaśniających zagadnienia poruszane w dzisiejszym wpisie:
IP – jest to unikalny adres nadawany interfejsowi sieciowemu lub grupie takich interfejsów.
Współdzielone IP – jest to adres IP, z którego korzysta wielu użytkowników lub firm. W ramach jednego adresu często może być to nawet do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu użytkowników. W takim przypadku reputacja takiego adresu IP jest zależna od każdej z osób na tym adresie IP.
Dedykowane IP – jest to adres IP, który jak łatwo można się spodziewać jest indywidualny dla jednego użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może samodzielnie dbać o reputację, nie obawiając się, że ktoś inny może mieć wpływ na Twoją reputację.

 

IP SCORING

 

Decydując się na CloudSender zapewniasz sobie stały monitoring Twoich adresów IP. My wykorzystując przygotowane przez nas narzędzia stale pilnujemy reputacji Twoich ipików przez co wiemy, kiedy należy je zmienić. Nadzorujemy wtedy Twoje wskaźniki dostarczalności i pilnujemy by blokować Twoją wysyłkę do adresów, które wykazały twarde odbicia lub zgłaszały wiadomość jako spam.

 

Dodatkowo przed pierwszą wysyłką w naszym systemie przygotowujemy dla Ciebie rozgrzaną infrastrukturę dopasowaną do Twojego wolumenu wysyłkowego. Przez co nie zaczniesz swojej wysyłki z adresów IP bez odpowiedniej reputacji co nie jest dobrze postrzegane przez operatorów pocztowych.

 

LICZBA IP

 

Większa liczba adresów IP korzystnie wpływa na ocenę Twoich wysyłek przez operatorów. Możesz wtedy odpowiednio przepinać swoją wysyłkę bez obaw o utratę szybkości i dostarczalności wysyłki. Każdy kolejny adres IP zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność Twojej wysyłki.