Single Blog

Serwery SMTP a masowa wysyłka wiadomości

23 lutego 2016, Written by 0 comment

 

Przy masowej wysyłce wiadomości marketingowych szczególną rolę odgrywa odpowiednia infrastruktura i zaplecze technologiczne. Bez dopasowanych i przygotowanych wcześniej środowisk wysyłkowych każda wysyłana kampania może nie osiągać właściwych efektów. Jak powinna wyglądać ta kwestia w przypadku serwerów SMTP? Jaka ich liczba jest odpowiednia do massmailingu? Jak poprawiają one skuteczność wysyłki? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części tekstu…

 

NA POCZĄTEK

 

Na samym wstępie warto przede wszystkim wyjaśnić samo pojęcie SMTP – jest to akronim angielskiego pojęcia Simple Mail Transfer Protocol i oznacza ona protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty e-mail. Natomiast serwer SMTP to po prostu serwer poczty wychodzącej, a więc tej z której wysyłane są wiadomości e-mail.

 

SKALOWALNA INFRASTRUKTURA

 

Kluczowym elementem w infrastrukturze wysyłkowej powinna być jej skalowalność, a więc automatyczne dopasowanie się środowisk wysyłkowych do przeprowadzanej przez Ciebie wysyłki. Dzięki temu nawet bardzo duża wysyłka nie spowoduje spadku wydajności systemu.

 

SMTP A SKUTECZNOŚĆ

 

Większa liczba serwerów SMTP znacząco wpływa na efektywność wysyłanych kampanii E-MAIL. Wysyłając przez nie swoje wiadomości przede wszystkim skutecznie dbasz o właściwy poziom dostarczalności do finalnych użytkowników. Nie tylko w zakresie dotarcia do ich skrzynek odbiorczych, ale także przypisania wiadomości do odpowiedniego foldera u danego operatora pocztowego.

 

Każde kolejne SMTP to również zwiększona przepustowość wiadomości jakie możesz wysłać do użytkowników. W przypadku masowej wysyłki jest to szczególnie ważny element, umożliwiający realizację kilku wielowolumenowych kampanii jednocześnie. Koniec z oczekiwaniem aż jedna wysyłka się zakończy, aby móc ustawić kolejną kampanie. Pozwala to w szybki sposób zwiększyć efektywność działań z e-mail marketingu i da Ci możliwość realizacji kolejnych kampanii, które wcześniej odrzucałeś.

 

Dodatkowo każde kolejne SMTP zapewnia Ci dodatkowe bezpieczeństwo względem pogarszającej się reputacji nadawcy, dzięki czemu nagły jej spadek nie wpłynie na całą Twoją wysyłkę. Jak łatwo można się domyślać każde kolejne SMTP to poprawa szybkości, dostarczalności i bezpieczeństwa wysyłki.

 

CLOUDSENDER SMTP

 

Dla naszych Klientów zawsze przygotowujemy dedykowane serwery SMTP z autorską konfiguracja dopasowaną do ich potrzeb. W wyniku naszych doświadczeń (blisko dekada na rynku komunikacji E-MAIL) doskonale wiemy jakie ustawienia gwarantują najwyższą dostarczalność masowej wysyłki wiadomości marketingowych.

 

CloudSender umożliwia Ci poza kompleksową obsługą (infrastruktura + system do wysyłki) wykorzystanie jedynie naszej infrastruktury do wysyłki, a więc podpięcie pod swój system wysyłkowy przygotowanych przez nas dedykowanych środowisk. Oparcie usługi o wspomniany protokół SMTP umożliwia szybkie wykorzystanie zaawansowanych możliwości CloudSender. Protokół ten jest wykorzystywany przez wszystkie rozwiązania inicjujące wysyłkę wiadomości E-MAIL, dlatego podmiana jedynie jednego z parametrów SMTP w Twoim systemie pozwali Ci w szybki sposób korzystać z naszych możliwości.